To najpopularniejsza forma masażu, stosuje się w nim różne techniki np. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie itd. Wykorzystując siłę nacisku na mięśnie, przy użyciu dłoni, przedramion i łokci. Masażysta dostosowuje siłę nacisku do potrzeb i preferencji osoby masowanej.
Korzyści z masaż klasycznego: rozluźnia napięte mięśnie, poprawia przepływ krwi, zwiększa elastyczność mięśni, zwiększa zakres ruchomości, zmniejsza odczucia bólowe.
To odmiana masażu klasycznego. Polega na specjalistycznym i ukierunkowanym oddziaływaniu na tkanki bodźca mechanicznego wytwarzanego przez ręce masażysty. W tym celu wykorzystuje się zestaw technik aplikowanych na mięśnie poddawane skurczowi izometrycznemu.
Wskazania: przywracanie siły i masy mięśniowej, poprawa napięcia mięśni, stan po długotrwałym unieruchomieniu spowodowany opatrunkiem gipsowym, porażenie wiotkie i niedowłady, porażenie nerwów obwodowych, stosowane jako element odnowy biologicznej, kuracja antycellulitowa.
To specjalistyczny masaż, którego głównym zadaniem są pobudzanie aktywności naczyń limfatycznych i przepchnięcie nadmiaru limfy z tkanek.
Masaż drenujący ma zastosowanie w wielu sytuacjach zdrowotnych, których przyczyną jest opuchlizna, a szczególnie: po operacjach (np. mastektomii, rekonstrukcji ACL), w przypadkach urazów, po amputacji, po porażeniach spastycznych, w chorobach układu ruchu (np. reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów), w przypadku nadwagi.
Zadzwoń
Napisz